Implanty stomatologiczne | Ceramdent Stomatologia estetyczna

Implanty stomatologiczne

Implanty stomatologiczne to technologia umożliwiająca Pacjentom odzyskanie zdrowego i pięknego uśmiechu o naturalnym wyglądzie. To najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się naturalnym uśmiechem przez wiele lat.

Implant zębowy to niewielka tytanowa śruba, zazwyczaj wielkości 8-10 mm, którą wprowadza się do kości szczęki lub żuchwy podczas zabiegu chirurgicznego, zastępując korzeń brakującego zęba. Stanowi podstawę dla nowej korony, wykonanej z porcelany lub cyrkonu, która doskonale imituje naturalny ząb.

Rodzaje implantów zębowych:

  • Implanty tytanowe – bardzo wytrzymałe, wykonane z materiału obojętnego dla organizmu ludzkiego. Implant taki zrasta się z tkanką kostną w ciągu kilku miesięcy.
  • Implanty cyrkonowe (ceramiczne) – przypominają ludzką kość, są trwałe, odporne na ścieranie i zmiany temperatury w jamie ustnej. Jest to nowocześniejsze rozwiązanie w stosunku do implantów tytanowych, gdyż eliminuje ryzyko uwidocznienia metalicznego koloru implantu tytanowego w razie opuszczenia się linii dziąseł.

Istnieją dwie metody wszczepienia implantów: dwufazowa lub jednofazowa.

Pierwsza i zarazem częściej spotykana to tzw. implanty odroczone (dwufazowe). Metoda ta polega na wkręceniu implantu chirurgicznie w kość bez zakładania korony protetycznej lub innej odbudowy (np. mostu czy protezy). Po upływie 2-6 miesięcy, potrzebnych na zagojenie rany i osteointegrację (obrośnięcie tkanką kostną), obciąża się implant odbudową protetyczną, która jest mocowana za pomocą specjalnych śrub zwanych łącznikami.

Drugą grupą są implanty jednofazowe (natychmiastowe), które mają formę monolitu. Gwint takiego implantu stanowi całość z łącznikiem, w związku z tym nie występują tzw. mikroszczeliny, jak w przypadku implantów dwufazowych. Ich zastosowanie pozwala na pominięcie etapu gojenia kości i natychmiastowe obciążenie wkręconego implantu nadbudową protetyczną w postaci korony lub przygotowanymi uprzednio protezami tymczasowymi, które pozostaną na miejscu przez okres potrzebny do wykonania protezy stałej. Implanty te mogą być zastosowane tylko w przypadku korzystnych warunków w jamie ustnej, czyli występowania odpowiedniej grubości i gęstości kości wyrostka zębodołowego, umożliwiającej prawidłowe zamocowanie implantu wraz z odbudową. Podczas procesu gojenia elementy zewnętrzne wszczepu są widoczne aż do momentu otoczenia ich przez błonę śluzową dziąseł.

Wszczepienie implantów jest obarczone stosunkowo niewielkim ryzykiem powikłań, które występują najczęściej miejscowo i mają postać opuchlizny, bólu po ustąpieniu znieczulenia czy zasinienia.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu to: ciąża, niewyrównana cukrzyca, nowotwory i zaburzenia krzepliwości krwi i AIDS, ale także różnego rodzaju uzależnienia: alkoholizm i narkomania. Pacjent musi mieć również ukończony proces rozwoju kości. Oprócz ogólnych przeciwwskazań brane są jeszcze pod uwagę te wynikające ze stanu zdrowia danego pacjenta oraz jego budowy anatomicznej, urazy w obrębie jamy ustnej oraz wszelkie stany zapalne, a także wady budowy uniemożliwiające zainstalowanie bądź samego implantu, bądź też umieszczenie na nim korony.

Wszczepianie implantu stomatologicznego jest bezbolesne, gdyż odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Nie ma ryzyka przesunięcia i dyskomfortu występującego przy protezach ruchomych. Implanty przywracają prawidłowe funkcjonowanie aparatu żucia, co ma bezpośrednie przełożenie na działanie całego układu pokarmowego. Nie zniekształcają mowy, a ich obecność pozwala na zachowanie odpowiedniego kształtu kości oraz całego wyglądu twarzy.

Implanty stomatologiczne to rozwiązanie bardzo uniwersalne, ponieważ nadaje się do uzupełniania zarówno pojedynczych braków zębowych, jak i rozleglejszych ubytków. Na implantach można także mocować mosty czy protezy, dlatego ta metoda uzupełniania braków zębowych sprawdzi się również u pacjentów z całkowitym bezzębiem. Implanty zębowe zastępują zarówno przednie, jak i boczne zęby.

Implant stomatologiczny jest rozwiązaniem dożywotnim, raz wszczepionego implantu nie musimy wymieniać.

Array

Dołącz do naszego newslettera! Zapisz się i odbierz dwa razy w roku bon podarunkowy.

Kontakt

Adres

ul. Zabrska 1/4 Katowice

Telefon

32 259 94 34

E-mail

ceramdent@ceramdent.pl

Facebook

@ceramdent

Rejestracja

Umów wizytę